Droom 5 sept 2012

Ik ben toezichthouder (waarvan?) in Afrika.  Mijn stenen huis wordt nooit zichtbaar. In de verte een roodachtige, zanderige vlakte. Op de achtergrond enige bladerloze bomen. Rechts op twintig meter staan ongeveer twaalf witte barakken.
Bij het huishouden hoort een jong, blank schoonmaakstertje met zwart halflang haar, een korenblauw jurkje zonder mouwen en een slome gezichtsuitdrukking. Ze hangt op haar bezem en doet niets. Ik ontsla haar. Bedrukt verdwijnt ze achter de barakken.

Plotseling begrijp ik: ze is niet lui,  ze heeft slechts beperkte vermogens.  Had ik haar beter begeleid, dan was alles goed gegaan.  Waarom zag ik dat niet? Ik schaam me.

Dan… geraas. Een groep blanke jongeren komt op motoren het terrein opgereden en verdwijnt achter de barakken. Sommigen zijn gekleed in spijkerbroek en loshangende mouwloze jacks, anderen in witblauwe gewaden. Ze hebben witte schmink op hun gezicht. Hun tanden zijn deels zwart geschilderd.
Even later lopen ze, gewapend met stokken en staven, het meisje in hun midden, strijdbaar in mijn richting. Ze maken vreemde sisklanken. Ik voel dreiging en angst maar loop niet weg. Plotseling, alsof ze zich bedenken, verspreiden ze zich.

Ik word wakker en ga naar het toilet. De droom blijft helder, als in een filmpauze. Slaperig loop ik weer naar boven. Later droom ik gewoon verder.

Ik zit achter het huis, kijk over de vlakte en overdenk mijn fout. Weer komen die jongeren sissend tevoorschijn met stokken en staven.  Ook nu wil ik vluchten maar doe het niet.
Plotseling doorzie ik hun motieven. Ze zijn niet slecht, maar solidair met het meisje. Ze willen mij dwingen mijn standpunt te herzien, zo nodig met geweld.
Nu beheers ik de situatie. Ik hef de handen en zeg dat we als volwassenen kunnen praten mits ze hun wapens neerleggen. De groep zwijgt. Verwacht men een tweede stap?
Ik laat hen één leider uitkiezen. Hem vertel ik dat ik mijn fout inzie en het meisje weer in dienst neem, mits ze alle aanwijzingen goed opvolgt.  Tegelijkertijd droom ik: de groep kiest al vechtend een leider uit. Ze schakelen elkaar uit. Ik denk: als het fout gaat is het één tegen één.
Dan word ik definitief wakker.

Wat zegt jullie deze droom? Ik ben erg benieuwd.

Dit bericht werd geplaatst in mijn dromen. Bookmark de permalink .

30 reacties op Droom 5 sept 2012

  1. hannekelive zegt:

    nou, ga daar maar aan staan.
    ik ben slecht in dromen uitleggen, maar zal het proberen.
    het lijkt er op dat je onlangs een beslissing hebt gemaakt, waar je allerminst tevreden over bent.
    het liefst zou je alles terug draaien, maar je merkt dat je keuze van toen al gevolgen heeft in het nu.
    nu is het aan jou, om uit te zoeken wat die beslissing was.
    (klinkt best goed, al zeg ik het zelf)
    verder raad ik je aan, niet meer te zwaar te tafelen voor het slapen gaan 😉

  2. ram1955 zegt:

    Ik heb geen flauw idee, maar als ik in jouw schoenen stond, stapte ik in het eerste vliegtuig naar huis.

  3. Rianne zegt:

    Dromen duiden waag ik mij niet aan… Ik heb er zelf nog een paar op de rol staan met de vraag of mensen er een verklaring voor hebben… ;-p

  4. Als het mijn droom was, zou ik zo redeneren:

    Je huis, dat staat voor jezelf. Je bent stevig gebouwd (want je bent van steen en de andere huizen zijn armzalige hutjes). Toch kun je niet goed over je huis beschikken, want het komt niet dichterbij. Dat wil zeggen: je lijf doet of kan niet wat jij wilt.
    Tot overmaat van ramp verwaarloos je je onderdaan. De onderdaan staat voor de voet. Je schaamt je omdat je slecht voor je onderdaan (voet/jezelf) gezorgd hebt.
    Dan komt een groep mensen in beweging die het voor je onderdaan opneemt. Waarschijnlijk een bezorgd familielid, dokter, iemand die bloedprikt, iemand die boodschappen voor je haalt…(ik noem maar iets op in willekeurige volgorde)
    De groep zwijgt omdat de rest van jou zelf afhangt.
    De leider? Die ben jij zelf…

    • plato zegt:

      Mirjam, ik vind het een fenomenale uitleg. Ik was er eerlijk gezegd niet opgekomen. Maar nu je het zo zegt… ja, dat zou het best kunnen zijn. In elk geval heb ik inderdaad lang gewacht om medici op te zoeken. Maria heeft me er heen moeten rammen, bij wijze van spreken. Tjonge…. ik ben zwaar onder de indruk.

  5. datzalwel zegt:

    Ik lees met belangstelling de reacties :-))
    Groetjes.

  6. Plien zegt:

    Sluit me bij Mirjam Kakelbont aan.

  7. Truus zegt:

    Je bent een man die niet tegen onrecht kan. En als je merkt dat je een fout hebt gemaakt, wil je die graag goedmaken. Maar soms is het te laat en gaat dat niet meer.
    De factor geweld, daar wordt je van alle kanten mee bestookt. 😦
    Die van Mirjam K. en je voet vind ik goed gevonden. 🙂

  8. Willie zegt:

    Mijn eerste gedachte was dat je teveel naar de verkiezingsdebatten gekeken hebt. 🙂
    ( Vechten om het leiderschap ).
    Verder lijkt het erop dat je ergens te snel over geoordeeld hebt maar dat zag je zelf al in.
    Om bij de politiek te blijven, ze willen je dwingen om hun standpunt in te zien.
    Het meisje staat voor de sociale partijen, die hebben hulp nodig.

    Heel bijzonder dat je gewoon weer verder droomt, en ik ben blij dat het blijkbaar veel beter gaat met je voet.

  9. Dina-Anna zegt:

    Eerlijk gezegd 🙂 vind ik dat je maar rare dromen hebt. Nee serieus nu, ik vind de uitleg van Truus wel iets hebben @->–

  10. klaprooske zegt:

    goh plaat,
    ik zit j e verhaal te lezen en denk, phewww ga der maar aanstaan, maar dan lees ik de reacties en denk, wat ben ik toch een dromer…
    op dat soort antwoorden zou ik nou niet komen:-)
    ben ik nou zo naief, of leef ik gewoon zó simpel:-)

    ik denk beide:-)

    heb je wat aan me??

    xxx

    • plato zegt:

      Ja, Klaproos… ik heb wat aan je levensvreugde, je tomeloos doorgaan, je zoektocht naar de liefde, je grote hart. Er zijn velen die je ook zo zien. En ze zien je graag allemaal gelukkig, dat lees je uit de reacties.
      Is dit antwoord voldoende zo 🙂

  11. Voetje zegt:

    De dingen die nu bij mij opkomen zijn fantasieverhalen zoals de hongerspelen, twilightsaga maar ook dat je leert uit je fouten.

  12. Ria zegt:

    Standvastigheid en tolerantie haal ik uit je droom.Uiteindelijk overwin jij jezelf.
    groetjes,Ria

  13. Gwyn zegt:

    Er zit veek kleur in je droom, zwarte tanden, witte gezichten, afrika is rode aarde, korenblauw jurkje.
    Je bent een trotse landeigenaar die niet tevreden zijn dienstmeisje de laan uitstuurt, omdat ze sloom en achterlijk is. Wat zie je over het hoofd door je trots, wat is dat zwart witte denken dat je naar de foute beslissing leidt. De groep kiest zijn leider, je opponent, ze staat solidair achter het weggestuurde meisje. Meisje staat voor je vrouwelijkheid, je zachte kant, die stop je weg in een barak, maar daar kan je niet meer doorgaan zonder problemen te krijgen.

  14. tagrijn zegt:

    Als ze een leider hebben uitgekozen, zou ik vannacht maar niet naar bed gaan. Of een knuppel meenemen. En verder: dromen duiden is lariekoek.

  15. Melody zegt:

    Ik ‘voel’ het meeste bij de uitleggen van Hanneke en Mirjam… maar ja, aangezien ik momenteel niet helder kan denken en in een emodoos zit ga ik er verder maar even niet op in….. .

  16. geesjesgedachten zegt:

    Tjonge wat een verscheidenheid aan gedachtes over jouw droom, bijna net zo leuk om te lezen!
    Mijn gedachte hierbij? Ik zolt noit woiten Plato, echt noit!

  17. ellyvandoorn zegt:

    Ik vind dat het heel veel over jezelf zegt Plato. Over dromen heb ik begrepen dat alle figuren die erin voorkomen de dingen zijn die in jezelf aanwezig zijn. Je vind de strijdbaarheid, de beperkingen en de dominantie ook in jezelf terug in mindere of meerdere mate. Ik vind dit een prachtige droom die bijna aan de wakende toestand grenst. Je droomt gewoon verder over heel realistische zaken.
    Ik denk dat je het allemaal op veel voorvallen in je leven kunt betrekken en voor de toekomst kunt gebruiken. Als je er nu iets aan hebt voor je voet is dat mooi meegenomen.

  18. Annemiek zegt:

    Van die dromen waarin je gewoon verder droomt nadat je je bed uit geweest bent heb ik ook vaak. Vooral als het een behoorlijk spannende, of enge, droom is.
    Het schijnt veel over jezelf te zeggen.
    Je hebt jouw droom mooi beschreven. Even droomde ik met je mee.

  19. hartelijkehothulk zegt:

    Ben net als Melody maar ga toch iets proberen uit te leggen
    Voel me nu net als Josef uit de bijbel t.o. de Farao

    De kleuren zijn veelzeggend, over iemand die brede interresses heeft.
    Het meisje wegsturen heeft te maken met het feit dat iets tegen het karakter is, dat luiheid niet accepteert.
    De vele mannen duiden op het gemeenschapsleven waarin alle belangen samen worden behartigd en niet individueel.
    Het blijven staan onder angst toont leiderschap.
    Het weer in dienst nemen van het meisje toont de Liefde onder nederigheid.
    Het één tegen één verhaal zal tot presidentschap leiden.
    Het wakker worden?
    Dat doen we gloeiende, gloeiende, allemaal !

  20. datzalwel zegt:

    Dank je wel voor de tip Plato, ik ben meteen wezen kijken. Ze heeft wel heel proffessionele foto’s gemaakt. Erg mooi.
    Groetjes. Joke.

  21. Jokezelf zegt:

    Plato, fascinerende droom, maar ik reageer pas eind september. Eerder lukt me niet helaas.

  22. artmus zegt:

    Plaat ik begrijp mijn eigen dromen niet eens dus aan die van een ander waag ik me niet.

  23. Trees zegt:

    Zelf had ik het echt niet zo bedacht, maar die uitleg van Mirjam, ja, daar kan ik me ook wel in vinden… Knap bedacht! Wat een droom… Ik droom wel maar kan mijn dromen niet echt onthouden, heel soms maar. Mijn dochter droomt ook alles bij elkaar en wordt soms gewoon huilend wakker. Dan zijn wij heel onaardig tegen haar geweest of hebben haar weggestuurd… Of haar broer is dood, die ze dan vervolgens smst en eist dat ze meteen antwoord krijgt. Ze wil dan simpel een bevestiging dat er echt niks met hem aan de hand is… Dromen uitleggen, ik vind het moeilijk, geen idee wat het allemaal betekent.
    Ze heeft een boek met dromen uitleg, maar daar heeft ze zich eigenlijk nooit echt in verdiept.
    Maak jezelf wakker Plato, als je weer zo raar droomt ;-).

  24. minoesjka2 zegt:

    Zo, zeker als je hem nog zo goed weet en in staat ben om verder te dromen, staat het voor mij als een droom met aanwijzingen/een boodschap.
    Persoonlijk vind ik dat Mirjam een hele mooie uitleg geeft.
    Zelf zou ik er de aanwijzing uit halen, dat ik even verder moet kijken dan mijn neus lang is. Elke keer kom je namelijk na een eerste actie tot de conclusie dat het niet de goede was. Even iets meer tijd nemen dus voor beslissingen en beter naar je hart luisteren, want daar zitten de antwoorden.
    Dat zou ik er voor mezelf nog uithalen, maar nogmaals Mirjam geeft ook een hele mooie uitleg.

  25. Ik onthoud mijn dromen zelden, waardoor ik soms twijfel of ik er wel altijd heb (hoewel dat wetenschappelijk beweerd wordt). Mooi en spannend geschreven, vind ik.

Ja, schrijft u maar.....

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s